ProFutbal.sk ProFutbal.sk

V Trnave optimizmus pred jarnou časťou Corgoň ligy 2010/2011
zdroj:

V Trnave optimizmus pred jarnou časťou Corgoň ligy 2010/2011

Martin Raška: "Príprava bola dobrá a náročná. Predovšetkým pobyt v Turecku bol prínosný z toho pohľadu, že sme mali šancu otestovať si svoju pripravenosť"

Realizačný tím a kapitán FC Spartak Trnava Martin Raška neskrývali na pondelňajšej tlačovej konferencii optimizmus pred začiatkom jarnej časti najvyššej slovenskej dlhodobej súťaže. Trnavčanom patrí po jeseni v tabuľke Corgoň ligy 2010/2011 štvrtá priečka a táto pozícia vytvára priestor pre posun vyššie.

Spartak absolvoval dvojfázovú prípravu na jarnú časť sezóny, hráči najprv päť dní v Piešťanoch naberali fyzickú kondíciu a následne absolvovali herné sústredenie v Turecku. "Príprava bola dobrá a náročná. Predovšetkým pobyt v Turecku bol prínosný z toho pohľadu, že sme mali šancu otestovať si svoju pripravenosť v kvalitných podmienkach a s kvalitnými súpermi. Negatívom bol vysoký počet zranených hráčov, ktorí nám budú na jar chýbať," povedal český brankár "červeno-čiernych" Martin Raška. "Príprava bola na vysokej úrovni. Čaká nás náročný jarný maratón, keďže okrem ligy aj naďalej figurujeme v Slovenskom pohári. Veľmi ma mrzí zranenie Ľubomíra Bernátha, dlhšie nám bude chýbať i Železník. Predovšetkým Bernáthová absencia bude pre nás citeľná, na päť zápasov nemôžeme rátať ani s potrestaným Diallom," uviedol kouč trnavského mužstva Dušan Radolský.

Káder Spartaka posilnili litovský obranca Nauris Bulvitis, ktorý sa dohodol na 2,5-ročnej zmluve, po skončení hosťovania sa na trvalom prestupe dohodol Marek Kaščák. Ako voľný hráč prišiel Zdeno Kaprálik, z treťoligovej Serede prestúpil Ladislav Tomaček, presvedčil i Radoslav Ciprys z Malaciek a Lukáš Kováč.

Počas prípravy absolvovali Radolského zverenci 12 duelov s vyrovnanou bilanciou štyroch víťazstiev a rovnakého počtu nerozhodných výsledkov i prehier. Celkovo dokázali Trnavčania skórovať 20-krát, najlepším kanonierom bol Koro Issa Ahmed Kone s deviatimi presnými zásahmi. Kanonier z Pobrežia Slonoviny sa však zranil v sobotňajšom poslednom prípravnom zápase s účastníkom I. ligy FC Petržalka 1898.

Spartakovci vstúpia do jarnej časti Corgoň ligy 2010/2011 v piatok 25. februára prestížnym meraním síl s ŠK Slovan Bratislava. Domácim bude pre zranenia a disciplinárne tresty chýbať možno až sedem hráčov základnej zostavy. Proti "belasým" by nemali hrať Boubacar Diallo, Ján Čarnota, Mário Bicák, Ľubomír Bernáth, Martin Železník, otázny je štart Kora Koneho a Patrika Čarnotu.

Na tlačovej konferencii informovali predstavitelia Spartaka aj o bezpečnostných opatreniach pred zápasom so Slovanom. V deň duelu bude od 7.00 do 21.00 h uzavretá Kollárova ulica, na pokojný priebeh stretnutia bude dohliadať mestská i štátna polícia. Hostia dostali k dispozícii 1000 vstupeniek a pre jeho fanúšikov je vyhradený sektor na južnej tribúne Štadióna Antona Malatinského. Organizátori žiadajú fanúšikov, aby sa na štadión dostavili s dostatočným časovým predstihom.

Káder FC Spartak Trnava pre jarnú časť sezóny najvyššej slovenskej súťaže - Corgoň ligy 2010/2011:
brankári: Martin Raška, Ján Slovenčiak, Matej Székely
Obrancovia: Zdeno Kaprálik, Patrik Banovič, Nauris Bulvitis, Jaroslav Machovec, Ľuboš Hanzel, Patrik Gross, Jakub Donhálek, Ján Čarnota, Boubacar Diallo
Stredopoliari: Roman Procházka, Martin Mikovič, Martin Železník, Tomáš Mikinič, Patrik Čarnota, Radoslav Ciprys, Erik Sabo, Mário Bicák, Lukáš Kováč, Marek Kaščák
Útočníci: Wellington Candido da Silva Junior, Ladislav Tomaček, Martin Guldan, Higor De Sales Coimbra, Ľubomír Bernáth, Koro Issa Ahmed Kone

Realizačný tím:
hlavný tréner: Dušan Radolský
asistent trénera: Jozef Šuran
tréner brankárov: Andrej Kostolanský
vedúci mužstva: Peter Moravčík
lekár: MUDr. Jozef Fridrich
masér: Mário Prelovský
fyzioterapeut: Patrik Gogolák

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk