ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Už sa blíži jeho návrat
zdroj: Štartfoto

Už sa blíži jeho návrat

Branislav Obžera: „S trénerom sme sa dohodli, že v Turecku ešte nenastúpim v žiadnom prípravnom stretnutí. Budem s mužstvom trénovať všetky veci, ktoré budem môcť, ale na zápas to ešte nie je“

Posledný ligový zápas odohral 8. mája 2010 proti Banskej Bystrici. Koncom júna vycestoval bratislavský Slovan na sústredenie do rakúskeho Windischgarstenu. Jemu sa stal osudným hneď prvý tréning, keď si poranil pravé koleno. Po siedmich mesiacoch rekonvalescencie je však Branislav Obžera pripravený vrátiť sa na zelené trávniky.

„Diagnóza bola nepríjemná. Roztrhnutý predný krížny väz, natiahnuté vnútorné i vonkajšie väzy. Pred piatimi mesiacmi som absolvoval operáciu. Zatiaľ sa ka{+r40472,150x113}ždý deň pripravujem individuálne,“ informoval profutbal.sk Branislav Obžera a dodal: „Po operácii som mal menšie komplikácie, bolesti aj horúčky. Doktor Malinovský mi vysvetlil, že to je normálna vec a koleno sa tak môže správať. Po pár dňoch sa to zlepšilo a prišla na rad liečba s fyzioterapeutom, ktorý mi veľmi pomohol. Samozrejme, začal som pracovať aj s kondičným trénerom.“

Do Turecka už p{+l38690,150x188}ôjde

K mužstvu sa Obžera pripojí pred odchodom na sústredenie do Turecka. Na väčšiu záťaž je však priskoro, takže na juhu Európy do zápasového diania nezasiahne. „S trénerom sme sa dohodli, že v Turecku ešte nenastúpim v žiadnom prípravnom stretnutí. Budem s mužstvom trénovať všetky veci, ktoré budem môcť, ale na zápas to ešte nie je,“ prezradil bývalý hráč Novák, Prievidze, Banskej Bystrice, Artmedie Petržalka a Saturnu Moskovská oblasť.

Avšak, pomaly už klope na dvere šatne a nevie sa dočkať návratu medzi spoluhráčov. „Je to niečo iné, keď sa trénuje individuálne a s mužstvom. Teší sa na vynikajúcu partiu,“ povedal Obžera.

Chce stihnúť začiatok jarnej časti

Rýchlonohý rodák z Bystričian má na zranenia smolu. Neláme však palicu, berie to športovo.  „Myslím si, že žiadny hráč sa zran{+r40430,150x228}eniam nevyhne. Taký je futbalový život. Niekoho to postihne viac, iného menej. Ja som práve ten, ktorý má často problémy s kolenami, ale dúfam, že to je moje posledné vážne zranenie a kolená budú v poriadku,“ vyjadril sa dvadsaťdeväťročný hráč Slovana Bratislava.

Suma sumárum. Návrat Branislava Obžeru do súťažného kolotoča sa blíži. Možno sa tak udeje už v prvom jarnom kole na ihrisku Trnavy. „Určite by som rád začal jarnú časť v stanovenom termíne, ale na miesto v základnej zostave to ešte nebude. Nič netreba uponáhľať, všetko musí prichádzať postupne,“  pokračoval. A trúfa si byť v slávnom derby žolíkom trénera Jarolíma? „To v tejto chvíli neviem povedať. Uvidím ako sa budem cítiť po návrate z Turecka. Potom tam bude ešte krátky čas na prípravu,“ uzavrel Obžera.

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Exkluzívne

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk