ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Neporovnávajte ma s Pichom, som Johancsik
zdroj: Filip Roháček/FK Dukla

Neporovnávajte ma s Pichom, som Johancsik

Patrik Johancsik: "Som pripravený pokúsiť sa nahradiť Picha, je to pre mňa výzva. Nechcem však, aby ma verejnosť brala ako náhradu za neho, ale ako mňa samotného"

Kto nahradí sedemgólového jesenného strelca Róberta Picha? Túto otázku si po odchode nádejného zakončovateľa do tímu slovenského majstra MŠK Žilina položili pod Urpínom. Manažment Banskej Bystrice napokon zalovil v prvoligových vodách a na tri roky angažoval útočníka, prípadne krajného stredopoliara Patrika Johancsika z Petržalky.

"Som pripravený pokúsiť sa nahradiť Picha, je to pre mňa výzva. Nechcem však, aby ma verejnosť brala ako náhradu za neho, ale ako mňa samotné{+r49008,150x130}ho," skonštatoval 20-ročný zakončovateľ, ktorý na jeseň šesťkrát skóroval v prvej lige a jeden presný zásah pridal v Slovenskom pohári.

Výber rodáka z Dunajskej Stredy nebol náhodný, pod Urpínom totiž sledovali talentovaného hráča už dlhšie. "Pár dní po Vianociach mi môj manažér Juraj Vengloš prezradil, že Banská Bystrica má záujem o moje služby. Vysvetlil mi, že je to vážne a nejde len o nejaké oťukávanie. Všetko sa potom rýchlo zbehlo a dnes už som hráčom Dukly," poznamenal Johancsik.

Novovytvorený káder Petržalky prekvapil všetkých. Mladý kolektív s trénerom Vladimírom Goffom dokázal aj napriek nelichotivým predpokladom s prehľadom vybojovať druhú priečku za vedúcim Trenčínom. "Samozrejme, že z Petržalky sa mi odchádza veľmi ťažko. Bola tam skvelá partia. Tento prestup je však krok vpred v mojej kariére, a tak som neváhal," odôvodnil svoje rozhodnutie rýchlonohý útočník a na otázku, čím bola ponuka Dukly zaujímavá, odpovedal: "Tým, že ide o corgoňligový klub."

Po{+l49009,150x169} príchode na Štiavničky sa najskôr stretol s predstaviteľmi manažmentu, aby podpísal nový kontrakt. "Potom som sa zoznámil s trénerom, ktorý ma predstavil v kabíne, zvítal som sa s novými spoluhráčmi. Všetko prebehlo v poriadku, v novom kolektíve sa cítim dobre," vysvetlil Patrik Johancsik, ktorý však ešte nemal viac času na rozhovory s realizačným tímom.

Banskobystričania chcú po tohtoročnej nevydarenej účasti v pohárovej Európe nazrieť za slovenské hranice opäť a s týmto cieľom sa stotožnila aj ich nová posila: "Verím, že sa nám to podarí a tieto ambície splníme."

Pod Urpínom po prvý raz

Dlho pôsobil v Bratislave, mesto v srdci Slovenska zmapované nemá. Napriek tomu Johancsik dúfa, že mu to nebude dlho trvať. "Vôbec to tu nepoznám, dnes som v Banskej Bystrici po prvý raz. Verím, že si zvyknem na nové mesto čo najskôr," povedal pre profutbal.sk po svojom prvom tréningu a dodal: "Tento týždeň bývam v penzióne, od budúceho by som však už mal dostať byt."

Najnovšie z klubu: Banská Bystrica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Exkluzívne

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk