ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Martin Jakubko ukončil svoju kariéru v reprezentácii SR
zdroj: Štartfoto

Martin Jakubko ukončil svoju kariéru v reprezentácii SR

Útočník Martin Jakubko uzavrel svoje pôsobenie v slovenskej futbalovej reprezentácii

Útočník Martin Jakubko uzavrel svoje pôsobenie v národnom tíme SR. Oznámil to prostredníctvom ruského portálu Šport deň za dňom.

"Moja kariéra v reprezentácii Slovenska sa skončila spolu s majstrovstvami sveta v Juhoafrickej republike. Rozhodol som sa pre {+r45710}odchod z mužstva. Ak by ma teda ešte chceli pozvať, už by som nešiel. Mám totiž pocit, že už by som nedokázal tímu pomôcť. Na svetovom šampionáte mi mohol tréner Vladimír Weiss dopriať viac priestoru, než záverečné minúty proti Holanďanom. Nepýtal som sa ho, prečo to tak bolo. Jednoducho, po šampionáte som ho oboznámil s mojím rozhodnutím. Pochopil, že sa chcem koncentrovať na klubovú kariéru," povedal M. Jakubko.

Tridsaťročný rodák z Chminianskej Novej Vsi absolvoval v reprezentácii SR dovedna 23 štartov, nastrieľal 4 góly. Debutoval 30. novembra 2004 proti Maďarsku, napokon naposledy nastúpil 28. júna 2010 v osemfinále MS proti Holanďanom (1:2), a to v 88. minúte.

Jakubko prichádzal do úvahy ako možné riešenie pre ofenzívu národného tímu SR minimálne v úvodnej časti roka 2011 vzhľadom na zdravotné indispozície Róberta Vitteka a Filipa Hološka.

Bývalý hráč Sabinova, Vranova nad Topľou, Lipian, Prešova a Banskej Bystrice Jakubko pôsobí v Rusku už takmer päť rokov. Začal tam v Saturne Moskovská oblasť počas éry so silnou slovenskou enklávou (na čele so spomenutým trénerom Vladimírom Weissom), do Ramenského sa potom vrátil vo februári 2010. Medzičasom od roku 2008 hral v FK Chimki a FK Moskva. V polovici augusta 2010 sa na tri roky zaviazal Dinamu Moskva hneď po tom, ako sa dohodol na predčasnom ukončení spolupráce so Saturnom.

Najnovšie z kategórie: A-Mužstvo

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk