ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Pre štrajk sa bude hrať FC Barcelona asi až v nedeľu
zdroj:

Pre štrajk sa bude hrať FC Barcelona asi až v nedeľu

Štrajk letových kontrolórov a dispečerov v Španielsku spôsobil, že FC Barcelona nebude hrať svoj duel s Osasunou Pamplona v sobotu, ale až o deň neskôr

Štrajk letových kontrolórov a dispečerov v Španielsku spôsobil, že FC Barcelona nebude hrať svoj duel s Osasunou Pamplona v sobotu, ale až o deň neskôr. Podľa informácií španielskych médií sa tento zápas uskutoční zrejme o 17.00 h. Vedenie španielskej najvyššej súťaže zatiaľ termín nepotvrdilo. FC Barcelona zatiaľ vydal len vyhlásenie, že čaká na nové informácie a 19 hráčov je spolu s členmi realizačného tímu stále v šatni na Nou Campe a očakávajú aktuálne správy z letiska El Prat, odkiaľ mali letieť do Pamplony. Ak by nedošlo k ukončeniu štrajku, výprava Barcelony by cestovala na zápas do 480 km vzdialenej Pamplony buď vlakom alebo autobusom. Ohrozené sú však aj ďalšie zápasy.

Štrajk letových kontrolórov a dispečerov je prvým "divokým" štrajkom v Španielsku od pádu režimu diktátora Franca v roku 1975. Spôsobil zrušenie tisícov letov. Španielsky premiér José Luís Rodríguez Zapatero sa rozhodol nahradiť štrajkujúcich kontrolórov a dispečerov ich kolegami z armády. Dôvodom štrajku je nespokojnosť s plánom vlády sprivatizovať v dôsledku vysokého deficitu časť spoločnosti AENA, ktorá zabezpečuje služby na letiskách.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Osasuna

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Španielsko

Pozri viac

HOKEJ.sk