ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Miro Sovič má už dosť stovežatej Prahy
zdroj:

Miro Sovič má už dosť stovežatej Prahy

Keď pred dvoma rokmi prišiel futbalista Miroslav Sovič do Prahy, bol v nej doslova stratený. Dnes je tam pre zmenu ako doma, no viac v Česku kopačky drať nechce. „V najbližšom čase by som ligu

Keď pred dvoma rokmi prišiel futbalista Miroslav Sovič do Prahy, bol v nej doslova stratený. Dnes je tam pre zmenu ako doma, no viac v Česku kopačky drať nechce. „V najbližšom čase by som ligu u našich susedov hrať nechcel. Aj preto som doma a čakám,” rozhovoril sa nateraz domased Miroslav Sovič, ktorý trávi tieto dni v Košiciach.

„Aj by som mal trénovať, veď v Česku už všetky kluby naplno zarezávajú, no neviem sa dokopať k pravidelnému tréningu,” dušuje sa až do konca tohto roka hráč Sparty Praha. Naposledy však hosťoval vo Viktorii Žižkov, no ani tá mu nevonia. „Žižkovu som vďačný za to, že po udalostiach na Letnej mi dal šancu. No ako hovorím, v Česku si svoju budúcnosť nepredstavujem. V mojom veku nie je podľa mňa výhra hrať práve v tejto lige,” presvedčený je tridsiatnik, ktorý na seba upozornil najmä v drese 1. FC, obliekal aj reprezentačný. „S pánom Horným, riaditeľom Žižkova som dohodnutý, že hoci mám u nich hosťovanie do leta, pustia ma inam. Ani Sparta by nemala robiť problémy. Koniec koncov klauzulu o odchode mám zakotvenú v zmluve. Na stovežatú mi ostanú spomienky. Najmä pekné, ale aj pár tých, na ktoré človek chce najradšej zabudnúť. Nemyslím si, že bol chybný krok upísať sa Sparte. Po príchode som sa prepracoval do základnej zostavy aspoň na pol sezóny. Zmenil sa však majiteľ a ja som už nedostal šancu ukázať, čo vo mne je, šupli ma na tribúnu,” mrzuto vraví záložník, ktorý dal v červenom drese dva góly.

Článok je uverejnený v denníku Nový čas 12.1.2001

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk