ProFutbal.sk ProFutbal.sk

ÚLK potvrdila kontumačnú prehru Púchova s Petržalkou
zdroj:

ÚLK potvrdila kontumačnú prehru Púchova s Petržalkou

Výkonný výbor Únie ligových klubov rozhodol o kontumácii neodohraného stretnutia 14. kola I. ligy FC Petržalka 1898 - FK Púchov pomerom 3:0 v prospech FC Petržalka 1898

Výkonný výbor Únie ligových klubov (ÚLK) ako riadiaci orgán slovenskej druhej najvyššej súťaže I. ligy rozhodol o kontumácii neodohraného stretnutia 14. kola I. ligy FC Petržalka 1898 - FK Púchov pomerom 3:0 v prospech FC Petržalka 1898 so súčasným priznaním troch bodov víťaznému družstvu. Agentúru SITA o tom informoval riaditeľ ÚLK pre I. ligu Peter Dedík. "Stalo sa tak na základe nenastúpenia družstva dospelých FK Púchov na majstrovské stretnutie 14. kola I. ligy súťažného ročníka 2010/2011 a v zmysle Súťažného poriadku futbalu, článkov 100. b) a 106," uviedol P. Dedík.

Riadiaci orgán I. ligy v súlade s ustanoveniami platného Súťažného poriadku futbalu, Disciplinárneho poriadku Slovenského futbalového zväzu (SFZ) a zároveň vzhľadom ku skutočnosti, že futbalový klub FK Púchov nesplnil podmienky stanovené ÚLK a deklarované štatutárnymi predstaviteľmi klubu pred jesennou časťou I. ligy súťažného ročníka 2010/2011 tiež rozhodol, že postupuje uvedený klub na doriešenie Disciplinárnej komisii SFZ.

Ako je známe, FK Púchov pre ekonomické problémy a vážne existenčné starosti nevycestoval na nedeľňajší duel 14. kola I. ligy s domácim tímom FC Petržalka 1898. "Únii ligových klubov ako riadiacemu orgánu súťaže sme v sobotu zaslali oficiálne vyjadrenie, že mužstvo z dôvodu pretrvávajúcich finančných problémov nevycestuje na majstrovský zápas s Petržalkou," uviedol v rozhovore pre agentúru SITA športový riaditeľ FK Púchov Ľubomír Talda a pokračoval: "Samozrejme, že nás táto naša situácia veľmi mrzí. Žiaľ, šport je najmä o peniazoch a tie momentálne v našom klube nie sú. Je to hrozné, ale taká je súčasná realita púchovského futbalu."

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) zastavila A-tímu dospelých FK Púchov pretekársku činnosť dňom 25. októbra 2010 až do preukázania splnenia uloženej povinnosti. "Keďže sme neuhradili stanovené peňažné záväzky, na duel s Petržalkou sme ani nemohli nastúpiť. Je tam aj určitý finančný rest z minulého roka, z našej strany sú nevyrovnané platby voči Únii ligových klubov, SFZ i hráčom, ktorým sme nevyplatili mzdy približne za dva mesiace. Je to náročné, ale vynasnažíme sa s tým čosi urobiť," poznamenal ďalej Ľ. Talda.

V prípade troch nenastúpení mužstva na zápas a následných kontumácií sa môže zopakovať prípad Prievidze z minulej sezóny, ktorá súťaž nedohrala. "Nezakrývam, hrozí tu problém nedohratia súťaže. Urobíme však všetko pre to, aby sa to nestalo. V sobotu 6. novembra by sme mali podľa rozpisu jesennej časti I. ligy privítať lídra z Trenčína. Naše vzájomné súboje sú vždy atraktívne aj z pohľadu fanúšikov. Musíme sa zodpovedne pripraviť po všetkých stránkach," dodal Ľubomír Talda.

Najnovšie z klubu: FK Púchov

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 3. liga Západ

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk