ProFutbal.sk ProFutbal.sk

V Kolumbii v júli Copa America
zdroj:

V Kolumbii v júli Copa America

V dňoch 11.-29. júla sa uskutoční vo viacerých mestách Kolumbie tradične veľmi atraktívny futbalový turnaj o Juhoamerický pohár "Copa America." Na podujatí sa zúčastní spolu 12 reprezentačných tímov, z nich 10 je z Južnej Ameriky,

V dňoch 11.-29. júla sa uskutoční vo viacerých mestách Kolumbie tradične veľmi atraktívny futbalový turnaj o Juhoamerický pohár "Copa America." Na podujatí sa zúčastní spolu 12 reprezentačných tímov, z nich 10 je z Južnej Ameriky, jedným mužstvom je zastúpená stredná (Mexiko) a jedným severná Amerika (Kanada). V troch základných skupinách A, B a C sa bude hrať systémom každý s každým. Do štvrťfinále postúpia prvé dva tímy z každej skupiny ako aj dve najlepšie mužstvá z tretích miest.
Strenutie o 3. miesto i finále sa hrá v hlavnom meste Kolumbie - Bogote, a to 29. júla 2001.

Juhoamerický pohár - rozdelenie do skupín:
A-skupina
(zápasy sa budú hrať v meste Barranquilla): Kolumbia, Chile, Ekvádor, Venezuela
B-skupina
(Cali): Brazília, Paraguaj, Peru, Mexiko
C-skupina
(Medellin): Argentína, Uruguaj, Bolívia, Kanada

PROGRAM:
Zápasy v skupinách:
A-skupina
(Baranquilla):
11. júla: Ekvádor - Chile, Kolumbia - Venezuela
14. júla: Chile - Venezuela, Kolumbia - Ekvádor
17. júla: Ekvádor - Venezuela, Kolumbia - Chile

B-skupina
(Cali):
12. júla: Peru - Paraguaj, Brazília - Mexiko
15. júla: Paraguaj - Mexiko, Brazília - Peru
18. júla: Peru - Mexiko, Brazília - Paraguaj

C-skupina
(Medellin):
13. júla: Bolívia - Uruguaj, Argentína - Kanada
16. júla: Uruguaj - Kanada, Argentína - Bolívia
19. júla: Bolívia - Kanada, Argentína - Uruguaj

ŠTVRŤFINÁLE
(medzi 8 najlepších postúpia prvé dva tímy z každej skupiny /A, B, C/ ako aj dve najúspešnejšie mužstvá z tretích miest v základných skupinách):
22. júla (Pereira): 2. tím z A-skupiny - 2. tím z B-skupiny (zápas č. 1)
22. júla (Armenia): 1. tím z C-skupiny - lepší z dvojice tretích tímov, postupujúcich do štvrťfinále (zápas č. 3)
23. júla(Armenia): 1. tím z A-skupiny - horší z dvojice tretích tímov, postupujúcich do štvrťfinále (zápas č. 2)
23. júla (Manizales): 1. tím z B-skupiny - 2. tím z C-skupiny (zápas č. 4)

SEMIFINÁLE:
25. júla
(Pereira): víťaz zápasu č. 1 - víťaz zápasu č. 3 (zápas č. 5)
26. júla (Manizales): víťaz zápasu č. 2 - víťaz zápasu č. 4 (zápas č. 6)

STRETNUTIE O 3. MIESTO:
29. júla
(Bogota): zdolaný tím zo zápasu č. 5 - zdolaní tím zo zápasu č. 6

FINÁLE:
29. júla
(Bogota): víťaz zo zápasu č. 5 - víťaz zo zápasu č. 6

(SITA)

Najnovšie z ligy: Francúzsko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk