ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Duel Cagliari - Inter prerušený pre rasistické pokriky
zdroj:

Duel Cagliari - Inter prerušený pre rasistické pokriky

Nedeľňajší zápas Serie A 2010/2011 medzi domácim Cagliari a Interom Miláno rozhodcovia prerušili približne na tri minúty pre rasistické pokriky

Nedeľňajší úvodný zápas 7. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A 2010/2011 medzi domácim Cagliari a Interom Miláno (od 12.30 h, pozn.) rozhodcovia prerušili približne na tri minúty pre rasistické pokriky. Tie boli podľa televíznych komentátorov na Sardínii adresované útočníkovi úradujúceho talianskeho i európskeho šampióna Samuelovi Eto'ovi. Po troch odohratých minútach pristúpil hlavný arbiter k lavičkám oboch klubov a oznámil im, aby požiadali svoje fanúšikovské tábory o zastavenie skandovania. V zápase sa krátka nato pokračovalo. Prípadom sa bude zaoberať Európska futbalová únia (UEFA).

V Taliansku ide o prvý prípad prerušenia zápasu pre rasistické pokriky fanúšikov. Talianska futbalová federácia (FIGC) dala rozhodcom právo prerušovať stretnutia pre prejavy rasizmu po tom, ako fanúšikovia Juventusu Turín pred dvoma sezónami neustále verbálne napádali bývalého útočníka Interu Maria Balotelliho. Incident vyústil v trest pre Juventus, ktorý musel odohrať jeden duel domácej súťaže pred prázdnym hľadiskom.

Najnovšie z klubu: Cagliari

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk