ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Jarolím v Slovane, Jankech vraví: "Rozchod bol vec dohody"
zdroj:

Jarolím v Slovane, Jankech vraví: "Rozchod bol vec dohody"

Vo futbalovom Slovane nastala zmena na trénerskom poste, novým koučom bude 54-ročný Čech Karel Jarolím

Vedenie futbalového klubu ŠK Slovan Bratislava prijalo v stredu rezignáciu doterajšieho hlavného trénera A-mužstva Jozefa Jankecha. Vo štvrtok by už mal tréning viesť nový kormidelník Karel Jarolím, ktorý v tejto sezóne v septembri predčasne ukončil pôsobenie v Slavii Praha. Spolu s Jozefom Jankechom od mužstva odchádzajú aj{+l24709} asistenti Štefan Horný a Juraj Bútora, ktorých s najväčšou pravdepodobnosťou nahradí Pavel Řehák. Karel Jarolím sa so Slovanom dohodol na zmluve do 30. júna 2012 a v kontrakte je aj opcia na prípadnú ďalšiu spoluprácu. Jarolím v minulosti trénoval Příbram, Slaviu Praha a FC Synot, vo francúzskom Štrasburgu bol asistentom.

"Pred reprezentačnou prestávkou sme sa dostali do nezávideniahodnej situácie, pretože z piatich tohtosezónnych zápasov na ihriskách súperov sme získali iba bod. Mužstvo sa dostalo do herného kŕča na ihriskách súperov najmä po nešťastnom vypadnutí v Európskej lige UEFA so Stuttgartom. Aj sám tréner Jankech pochopil, že s touto situáciou treba niečo robiť. Záležitosť okolo výkonov tímu sme až do poslednej chvíle nechceli takto riešiť. Ak by sme chceli Jankecha odvolať, urobili by sme to už na začiatku reprezentačnej prestávky," povedal pre agentúru SITA viceprezident ŠK Slovan pre športovú oblasť Petr Kašpar.

Bývalý tréner belasých Jozef Jankech na margo predčasného ukončenia spolupráce pre agentúru SITA uviedol: "V doterajšej dlhej trénerskej kariére som predčasne rezignoval iba raz. Bolo to pred rokmi v Interi, kde som odišiel po roku, hoci som mal zmluvu na dva. Ale vtedy to bolo za inej situácie. Teraz som opäť ponúkol rezignáciu, lebo som nechcel, aby ma na konci mojej kariéry museli z klubu vyhadzovať... Zo Slovana odchádzam v situácii, keď sa do mužstva začínajú vracať uzdravení hráči, ktorí nám dlhšie chýbali. Možno tento kolektív potrebuje no{+r45161}vý impulz, aby začal opäť víťaziť. Možno mu príchod nového trénera prospeje a nájde recept, ako z tímu vyťažiť viac, ako sme z neho dokázali dostať my. Najmä na ihriskách súperov sme nedosahovali také výsledky, aké sme si želali. Vonku sme stratili veľa bodov, preto sme sa dohodli na predčasnom ukončení spolupráce."

Bývalý kormidelník Slovana za dôvod súčasných slabých výsledkov označil aj veľké zápasové vyťaženie kľúčových hráčov, ktorí na začiatku sezóny 2010/2011 hrali na troch frontoch - v Corgoň lige, Európskej lige UEFA a aj v reprezentácii.

"V úvode sezóny sme veľa zápasov odohrali s pomerne malým počtom hráčov, čo si od nich vyžadovalo veľké vypätie síl. Niektoré úlohy sme s nimi v takto nabitom programe zvládli, niektoré nie. Najviac ma mrzí vypadnutie z Európskej ligy UEFA, lebo Stuttgart bol mužstvom, cez ktoré sme mali šancu prejsť ďalej. Doplatili sme na individuálne chyby, ktorých sme sa potom nevyvarovali ani v ligových zápasoch. Tie najviac marili naše úsilie. Po nich sme zväčša inkasovali lacné góly," zdôraznil 72-ročný kouč Jozef Jankech.

Päťdesiatštyriročný Jarolím ešte v septembri pôsobil na lavičke Slavie Praha. Po prehre 0:3 so Slováckom v 10. kole Gambrinus ligy ponúkol svoju abdikáciu, vedenie klubu ju však neprijalo. O tri dni neskôr 29. septembra však v Slavii, s ktorou v sezónach 2007/2008 a 2008/2009 získal český titul, definitívne skončil. Bývalý československý reprezentant pracoval v slávnom pražskom klube s krátkou prestávkou na jar 2010 v období jar 2005 až jeseň 2010, na jeseň 2007 ju priviedol do skupinovej fázy Ligy majstrov.

Slovanu patrí po jedenástich ligových kolách so 17 bodmi v tabuľke 5. priečka. Rovnaký bodový zisk majú aj Ružomberok a Nitra. Na vedúcu Žilinu strácajú belasí 6 bodov. Rezignácia Jozefa Jankecha z postu šéftrénera futbalistov Slovana Bratislava a jeho nahradenie českým koučom Karlom Jarolímom je v aktuálnej sezóne už štvrtou zmenou na poste hlavného trénera v Corgoň lige. Pred Jankechom predčasne skončili Roman Pivarník v 1. FC Tatran Prešov, Žarko Djurovič v MFK Košice a Ladislav Jurkemik v MFK Ružomberok.Prehľad doterajších zmien na poste hlavného trénera vo futbalovej Corgoň lige v sezóne 2010/2011:

1. FC Tatran Prešov
Roman Pivarník (skončil po 6. kole) - Ladislav Pecko (od 7. kola)

MFK Košice
Žarko Djurovič (skončil po 10. kole) - Štefan Tarkovič (od 11. kola)

MFK Ružomberok
Ladislav Jurkemik (skončil po 11. kole) - Goran Milojevič (od 12. kola).

ŠK Slovan Bratislava
Jozef Jankech (skončil po 11. kole) - Karel Jarolím (do 12. kola)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

HOKEJ.sk