ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Valkučák: Úspech v Humennom bola jeho zásluha
zdroj:

Valkučák: Úspech v Humennom bola jeho zásluha

Svoju bohatú hráčsku kariéru začal Peter Dzúrik budovať v Humennom, kde bol vodcom mužstva, ktoré triumfovalo v Slovenskom pohári

Svoju bohatú hráčsku kariéru začal Peter Dzúrik budovať v Humennom, kde bol vodcom mužstva, ktoré triumfovalo v Slovenskom pohári. Jeho spoluhráč Jozef Valkučák pre profutbal.sk potvrdil, že na úspechu spred štrnástich rokov mal najväčší podiel práve Dzúrik.

Správa o úmrtí Petra Dzúrika včera podvečer obletela celé Slovensko. „Vedel som, že s Petrom to už nie je dobré. Naposledy som s ním bol minulý rok v decembri. Správa o jeho smrti ma šokovala. Bol jeden z mojich najlepších kamarátov. Výborne sme si rozumeli na ihrisku i v súkromí. Navštevovali sme sa. Je to pre mňa veľká rana,“ hovoril so smútkom v hlase Jozef Valkučák, ktorý s Dzúrikom pôsobil v Chemlone Humenné. Obaja boli tvorcami tímu, ktorý v roku 1996 vyhral Slovenský pohár. Vo finále zdolali Trnavu na ihrisku vo Vranove nad Topľou. „To, čo sa udialo vtedy v Humennom, bola hlavne jeho zásluha. Skutočne, bol to elegán na ihrisku, ktorý burcoval tím. Jednoducho správny kapitán. Mal pod kontrolou celé mužstvo. Všetci sme boli spokojní, že sme dosiahli takýto pekný úspech. Peter bol na čele výbornej partie,“ spomína Valkučák.

Pravý profesionál

Peter Dzúrik sa svojou dobrosrdečnou povahou zapísal do sŕdc mnohých ľudí. „Boli sme rovnaká krvná skupina. Bol to chlapec do voza i do koča, vedel sa zabávať. Bol to pravý profesionál. Prežili sme spolu veľa krásnych okamihov, ale momentálne ma nič konkrétne nenapadne. Bol to však super človek,“ dodal Valkučák.


Najnovšie z kategórie: Exkluzívne

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk