ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Domáce zápasy MŠK v LM bez žilinských ULTRAS
zdroj:

Domáce zápasy MŠK v LM bez žilinských ULTRAS

Stanovisko OZ Žilinskí fanatici po vyjadreniach manažmentu klubu v súvislosti s cenami vstupeniek na zápas MŠK Žilina - FC Chelsea

Stanovisko OZ Žilinskí fanatici po vyjadreniach manažmentu klubu v súvislosti s cenami vstupeniek na zápas MŠK Žilina - FC Chelsea (stanovisko uverejňujeme bez redakčných úprav):

Na zápas proti Chelsea nejdeme. Na tomto názore nezmenilo nič ani takzvané  "udobrovanie si" (rozumej kupovanie) fanúšikov zo strany klubu. Skôr naopak. Utvrdilo nás v názore, že problémom nie je len vysoká cena vstupeniek, ale aj spôsob akým klub komunikuje s nami, fanúšikmi, a ako sa k nám správa. 

Odmietame byť niekoho pokusnými králikmi, na ktorých sa bude testovať, koľko znesú. Nie raz sme ustúpili a vždy sa nám to vrátilo ako bumerang. Vždy v zlom. V záchvate paniky a snahe neutŕžiť ešte väčšiu medzinárodnú hanbu (zjavne pre niekoho nečakane vehementný postoj a nepríjemne veľký záujem médií) sa snažia prilákať ľudí. Nie preto, že by to niekoho mrzelo, ale z povinnosti. Rýchlo uhasiť nepríjemnú situáciu a umlčať ľudí. Odhliadnuc od toho, že po kozmetických zmenách sú ceny stále veľmi vysoké a vďaka premyslenému marketingu zrazu stoja lístky pre .. ono je to vlastne jedno, kto nie je slepý, alebo zaslepený, ten to vidí všetko. Krajo to celé pekne zhrnul TU. Ako vidno, s podobným názorom nás nie je málo.
 
Aby sme upozornili na dlhodobý stav vo vzťahu fanúšik - klub, odignorujeme všetky domáce zápasy skupinovej fázy Ligy majstrov. Ešte predtým, t.j. najbližší zápas v lige proti Prešovu, však veľmi radi uvidíme v kotli všetkých, ktorí nechodia na tribúny ako jednotlivci ale držia ako rodina spolu s ostatnými pokope. Odfandíme na plné hrdlá najlepšie ako vieme časť zápasu a potom pôjdeme tam, kde nás chcú vidieť. Preč zo štadióna. K zápasu proti Chelsea nechceme zverejňovať nič konkrétne, no fandiť sa určite bude a to vo veľkom štýle. Samozrejme mimo štadióna. Kde sa stretneme a čo podnikneme sa dozviete zo stránky, zatiaľ má všetko svoj čas a svoju postupnosť.
 
A aby ste si nemysleli, týmto to zďaleka nekončí, práve naopak. Za hráčmi stojíme a vonku nás budú veľmi hlasno počuť. Klubu sme rovnako verní naďalej, no netreba si mýliť (momentálne potláčaný a ignorovaný) klubizmus s bezhlavým pritakávaním niekomu, kto je momentálne na jeho čele. Klub, tradície a fanúšikovia tu boli pred ľuďmi, ktorí dnes o ňom rozhodujú a ostanú tu aj po nich. A to by si mal každý uvedomiť. Nejdeme proti klubu a samozrejme nás neteší, že neuvidíme zápasy, no obetujeme ich, pretože nám na MŠK a jeho fanúšikoch záleží. Dúfame, že aj vám.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Fanúšikovia

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

HOKEJ.sk