ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Jurčo očakáva v sobotu prvé víťazstvo trápiacich sa Košíc
zdroj: Ladislav Király

Jurčo očakáva v sobotu prvé víťazstvo trápiacich sa Košíc

Pavol Jurčo: "Hráme doma a nesmieme nič podceniť. Do zápasu proti Trnave ideme s cieľom získať tri body"

Futbalisti Košíc privítajú v sobotňajšom zápase 6. kola Corgoň ligy mužstvo Spartaku Trnava. Kým "bílí andelé" sú rozbehnutí na plné obrátky, východniari prežívajú slabší {+r37752}štart do sezóny. Gólovú potenciu Košíc by mohol oživiť navrátilec z Prešova Pavol Jurčo, ktorý ešte minulý týždeň hral za B-mužstvo. Po výborných výkonoch v drese rezervy teda opäť okúsi najvyššiu súťaž. "Určite je pre každého futbalistu prioritou hrať v A-tíme. Som rád, že som späť a budem sa snažiť pokračovať v takých výkonoch, aké som podával v béčku," povedal Jurčo.

Bývalý reprezentant Slovenska do 21 rokov by sa rád stal streleckým žolíkom východniarov. Podľa vlastných slov však teraz viac ako na individuálnych výkonoch záleží na tímovom úspechu. "To je jedno kto bude dávať góly, podstatné je vytvárať si šance a začať ich premieňať," tvrdí útočník, ktorého mužstvo má po piatich kolách na konte chudobné dva body a rovnaký počet strelených gólov. "Do každého zápasu sa ide s tým, aby sa vyhralo. Výnimkou nie sme ani my, žiadny futbalista od nás. Niekedy sa to nedá, často je súper kvalitnejší. My ideme aj v sobotu proti Trnave vyhrať, hráme doma a proste nesmieme nič podceniť. Zvýšený tlak chvalabohu necítime. My si to musíme všetko v prvom rade zrovnať v hlavách, vyhecovať sa a ísť do toho naplno," podotkol Jurčo.

Žltomodrí už nemajú priestor hrať na krásu a pobavenie fanúšika, v sobotu musia jednoducho bodovať. Pavol Jurčo ponúkol recept, ktorý by na Trnavu mohol platiť. "Zabezpečená obrana je najdôležitejšia ako vždy. Dúfam tiež, že sa nám bude dariť najmä po stranách a že do šestnástky bude lietať množstvo centrov. Musíme sa tiež pokúšať o častú streľbu. Keď do toho dáme všetko a vyhráme nejaké zápasy vďaka bojovnosti, časom sa do toho vmieša aj futbalová krása," myslí si Jurčo. Jeho mužstvo je prešpikované legionármi a novými tvárami, ktorým možno ešte chýba stopercentná zohratosť. "To je už vec trénera. Do vytvárania zostavy sa mu primiešali zranenia, a tak musel alternovať aj chlapcami, ktorí hrali vôbec prvýkrát. Oni sa musia svojej šance chopiť a pobiť sa o trvalé miesto v základnej zostave. Ja osobne som s tímom krátko a preto si netrúfam ešte nejak do hĺbky hodnotiť. S Košicami som neabsolvoval ani prípravu, prišiel som len teraz. Myslím si však, že prvé čo musíme zlepšiť, je prechod do útočnej fázy a samotné prevedenie zakončenia," ukončil Jurčo.

Najnovšie z klubu: VSS Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Exkluzívne

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk